Τεράστια προσπάθεια για να επαναφέρει το ακίνητο στο Σπήλαιο της Μιλάτου που της παραχωρήθηκε σε αξιοποιήσιμη μορφή έχει καταβάλει η ΔΑΕΑΝ όλο το τελευταίο διάστημα, όπως δήλωσε ο πρόεδρος της Δημοτικής Επιχείρησης Γιώργος Αστρουλάκης στην εκπομπή “Πρώτη ματιά στην ενημέρωση” και το Νίκο Σγουρό στο Λατώ fm 103,3.
Την Κυριακή 12 Μαίου θα λάβει χώρα όπως είπε ο Αγιασμός του, στο περιθώριο των εορτασμών για την 201η επέτειο του Ολοκαυτώματος, θα φιλοξενείται έκθεση φωτογραφίας, ενώ αύριο, Σάββατο, θα λάβει χώρα η δημοπράτηση του ακινήτου ώστε να αξιοποιηθεί όπως κρίνει αυτός που θα το αναλάβει.
Ακούστε το σχετικό απόσπασμα από το 4:13 και μετά:
Δείτε πώς έχει διαμορφωθεί:
![](https://latofm.gr/wp-content/uploads/2024/05/fca8b1f1-f02f-4664-9f7d-c530705de5ef.jpg)
Την Κυριακή 12 Μαίου θα λάβει χώρα όπως είπε ο Αγιασμός του, στο περιθώριο των εορτασμών για την 201η επέτειο του Ολοκαυτώματος, θα φιλοξενείται έκθεση φωτογραφίας, ενώ αύριο, Σάββατο, θα λάβει χώρα η δημοπράτηση του ακινήτου ώστε να αξιοποιηθεί όπως κρίνει αυτός που θα το αναλάβει.
Ακούστε το σχετικό απόσπασμα από το 4:13 και μετά:
Δείτε πώς έχει διαμορφωθεί:
![](https://latofm.gr/wp-content/uploads/2024/05/a3cbc6fa-4f56-474a-83e2-1571c4f6e0a9.jpg)
![](https://latofm.gr/wp-content/uploads/2024/05/fca8b1f1-f02f-4664-9f7d-c530705de5ef.jpg)