(ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ 17-10-2012)
Το Περιφερειακό Συμβούλιο Κρήτης εκφράζει με τον πλέον κατηγορηματικό τρόπο την αντίθεσή του στη συλλογή στοιχείων τα οποία αφορούν τα βρέφη και τα νήπια που φοιτούν σε δημόσιους παιδικούς σταθμούς.
Ανεξάρτητα από τις προθέσεις της Κυβέρνησης, η συλλογή και πολύ περισσότερο η χορήγησή τους στη «Χρυσή Αυγή», μπορεί να χρησιμοποιηθεί για την πραγματοποίηση των απειλών που εκτοξεύει για τη βίαιη απομάκρυνση των νηπίων που κατάγονται από άλλες χώρες.
Το Περιφερειακό Συμβούλιο Κρήτης καλεί την Κυβέρνηση και τον αρμόδιο Υπουργό να διακόψει τις διαδικασίες που βρίσκονται σε εξέλιξη.
Σχετικές δημοσιεύσεις
-
Ο αθλ. δημοσιογράφος Νίκος Παπαδογιάννης στο Λατώ fm από το Παρίσι: Αισιοδοξώ ότι θα κάνει λίγο “θόρυβο” η Εθνική μπάσκετ και θα φτάσει μέχρι τα προημιτελικά των Ολ. Αγώνων (ηχητικό)
Όλο το κλίμα από το Παρίσι λίγες ώρες πριν από την αποψινή έναρξη των... -
-
Αντίστροφη μέτρηση για την τελετή έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων «Παρίσι 2024»
Παρουσία του πρωθυπουργού Κυριάκου Μητσοτάκη, θα πραγματοποιηθεί απόψε, στις...