Είναι μόλις 12 ετών και κατάφερε να κλέψει τις εντυπώσεις ανάμεσα σε χιλιάδες κόσμου. Πρόκεται για την Γλυκερία Σκάρκου που κατέκτησε την 3η θέση στα 5 χιλιόμετρα του Ημιμαραθωνίου της Αθήνας.
Η Καρακατσάνη ήταν η πρώτη γυναίκα που τερμάτισε στον αγώνα των 5χλμ του Ημιμαραθωνίου της Αθήνας. Η αθλήτρια του Μανώλη Χάντζου πέτυχε 17.57 και άφησε δεύτερη την Ανθή Κυριακοπούλου (18.05), ενώ την έκπληξη έκανε η 12χρονη Γλυκερία Σκάρκου, που ήταν τρίτη με 19.52 και είναι αθλήτρια του Παναγιώτη Χαραμή.
«Ηταν πολύ ωραίος αγώνας, παρότι ο καιρός δεν ήταν καλός. Δεν το περίμενα ότι θα βγω τρίτη και χάρηκα πολύ. Του χρόνου θα ξανάρθω, μου άρεσε πολύ» τόνισε σε δήλωσή της μόλις κατάλαβε τι έχει συμβεί η γλυκιά Γλυκερία.
![](https://latofm.gr/wp-content/uploads/2018/03/4407456_iefimerida.jpg)
![](https://latofm.gr/wp-content/uploads/2018/03/4408415_iefimerida.jpg)
![](https://latofm.gr/wp-content/uploads/2018/03/4408429_iefimerida.jpg)
![](https://latofm.gr/wp-content/uploads/2018/03/4408431_iefimerida.jpg)
![](https://latofm.gr/wp-content/uploads/2018/03/4408433_iefimerida.jpg)
![](https://latofm.gr/wp-content/uploads/2018/03/4408434_iefimerida.jpg)