Η Ελληνική Περιγιητική Λέσχη Σητείας διοργανώνει τριήμερη εκδρομή από 01-12-2017 έως 03-12-2017
Σητεία – Χανιά – Χρυσοσκαλίτισσα
Πρόγραμμα εκδρομής
Ημέρα πρώτη: Παρασκευή αναχώρηση 7:45 από ΚΤΕΛ Σητείας, με στάση Άγιος Γεώργιος Σεληνάρι, κατόπιν επίσκεψη μέγαρο Μοδινών (Ροδιά Ηρακλείου) Ιερά Μονή Σαββαθιανών, φράγμα ποταμών Ρεθύμνου (Δρυμός), μεσημεριανό, συνέχεια Χανιά για το Ηotel Αρκάδι, Βράδυ ελεύθερο.
Ημέρα δεύτερη: Αναχώρηση από το Ξενοδοχείο, επίσκεψη Γερμανικού νεκροταφείου Μάλεμε, Ιερά Μονή Κυρίας Γωνιάς Οδηγήτριας Κολυμπάρι, Ιερά Μονή Χρυσοσκαλίτισσας, Ελαφονήσι, Σπήλαιο Αγίας Σοφίας, μεσημεριανό, Κουτσοματάδος, Κίσσαμος για καφέ, επιστροφή ξενοδοχείο, βράδυ ελεύθερο.
Ημέρα τρίτη: Αναχώρηση από ξενοδοχείο, επίσκεψη στους τάφους των Βενιζέλων, Μονή Αγίας Τριάδος Τσαγγαρόλων, Μονή Γουβερνέτου, Συμμαχικό Νεκροταφείο Σούδας, Ρέθυμνο, Σπήλαιο Μελιδονίου, μεσημεριανό Γάζι, καφέ στο Σίσι, επιστροφή Σητεία, τέλος εκδρομής.
Τιμή κατ ’ άτομο 160 Ευρώ ( περιλαμβάνει διαμονή, πρωινό, μεσημεριανό, ΚΤΕΛ )
Δηλώσεις συμμετοχής έως 20/11/2017
Πληροφορίες : 6979008072 Στέλιος Αϊλαμάκης
6936145150 Χαρίλαος Βιτσεντζάκης