Άρσεναλ – Ολυμπιακός: “Μυθική” πρόκριση!

Ο Ολυμπιακός έκανε μαγικό παιχνίδι στο Λονδίνο! “Άλωσε” την έδρα της Άρσεναλ και πήρε ιστορική πρόκριση. Απίστευτη εξέλιξη στο ματς με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά της παράτασης. Ο Ελ Αραμπί το “χρυσό” γκολ για τους Πειραιώτες.

Ο Ολυμπιακός έκανε μεγαλειώδη εμφάνιση στο Λονδίνο, “τρόμαξε” την Άρσεναλ, την κέρδισε… μόνο 1-0 στην κανονική διάρκεια και την… αποτέλειωσε στην παράταση, η οποία αποδείχθηκε “θρίλερ” με πρωταγωνιστή τον Ελ Αραμπί.

Οι Πειραιώτες ήταν καλύτεροι σε ολόκληρο τον αγώνα, ισοφάρισαν το σκορ του πρώτου αγώνα με γκολάρα του Σισέ και έχασαν ευκαιρίες για να “τελειώσουν” την ομάδα του Αρτέτα νωρίτερα, πριν γίνει το ματς ροντέο στα τελευταία λεπτά. Ο Ομπαμεγιάνγκ “πάγωσε” την ομάδα του Μαρτίνς σκοράροντας στο 113′, αλλά ο Ολυμπιακός έδειξε ψυχή και με τον Αλγερινό “πυρπολητή” έβαλε… φωτιά στο “Έμιρεϊτς” για μία ιστορική πρόκριση.