Τελετή βράβευσης διακριθέντων μαθητών απο την ΕΜΕ στην Σητεία

Το παράρτημα Λασιθίου της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας θα βραβεύσει σε ειδική τιμητική εκδήλωση πανηγυρικού χαρακτήρα, τους μαθητές του νομού που διακρίθηκαν με τις επιδόσεις τους στους πανελληνίους Μαθηματικούς διαγωνισμούς κατά το σχολικό έτος 2018-2019.

Την τελετή βράβευσης θα φιλοξενήσει η πόλη της Σητείας, σε  μια εκδήλωση που θα πραγματοποιηθεί στο Αμφιθέατρο του Ελληνικού Μεσογειακού Πανεπιστημίου (περιοχή Τρυπητός) στις 11.30 π.μ. την Κυριακή 20 Οκτωβρίου 2019.

Η εκδήλωση θα είναι ανοικτή προς το κοινό, δίνοντας έτσι την ευκαιρία σε όλους τους μαθητές και τις οικογένειες τους να μετέχουν σε αυτή την ξεχωριστή γιορτή των μαθηματικών.

Μετά το πέρας της επίσημης κεντρικής ομιλίας του Μαθηματικού-Λογοτέχνη Ντίνου Κορδώση, με τίτλο «Μαθηματικά & Θέατρο: Η Τέχνη και τα Μαθηματικά»,  θα ακολουθήσει η βράβευση των μαθητών του νομού Λασιθίου (όλων των βαθμίδων εκπαίδευσης: Δημοτικά, Γυμνάσια και Λύκεια).

 

 

Επιτυχόντες «Θαλή»   (2018-2019)

ΤΑΞΗ

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ

ΣΧΟΛΕΙΟ

Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΒΟΥΛΟΓΚΑΣ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΚΟΥΦΑΚΗΣ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

 ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΧΑΝΔΡΑ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΛΙΑΠΑΚΗΣ

ΧΡΗΣΤΟΣ

3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΜΑΧΑΙΡΑΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΨΥΛΛΑΚΗ

ΜΑΡΙΑ

2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

Α΄ ΛΥΚΕΙΟΥ

ΠΕΤΑΛΑΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ  ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ

ΣΓΟΥΡΟΥ

ΣΟΦΙΑ

1ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ

ΣΦΕΝΔΟΥΡΑΚΗΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

 ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΣΗΤΕΙΑΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

Β΄ΛΥΚΕΙΟΥ

ΚΑΤΑΣΟΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ – ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

1ο ΕΝΙΑΙΟ  ΛΥΚΕΙΟ  ΑΓΙΟΥ  ΝΙΚΟΛΑΟΥ  ΛΑΣΙΘΙΟΥ

Β΄ΛΥΚΕΙΟΥ

ΣΥΝΤΥΧΑΚΗ

ΔΕΣΠΟΙΝΑ

 ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΣΗΤΕΙΑΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

Β΄ΛΥΚΕΙΟΥ

ΤΣΙΚΑΛΟΥΔΑΚΗ

ΕΥΔΟΚΙΑ

2ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

Γ΄ΛΥΚΕΙΟΥ

ΠΑΠΑΦΡΑΓΚΑΚΗΣ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

1ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

Γ΄ΛΥΚΕΙΟΥ

ΧΑΜΗΛΑΚΗΣ

ΜΙΧΑΗΛ

2ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

Επιτυχόντες 5ου  «Παλλασιθιώτικου»  Μαθηματικού Διαγωνισμού Α΄ Γυμνασίου  «ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ»

ΤΙΤΛΟΣ

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ

ΣΧΟΛΕΙΟ

ΑΡΙΣΤΕΙΟ

ΜΠΛΑΖΑΝΤΩΝΑΚΗ

ΚΑΛΛΙΟΠΗ

3ο  ΓΥΜΝΑΣΙΟ  ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

ΑΡΙΣΤΕΙΟ

ΛΑΘΟΥΡΑΚΗ

ΑΡΕΖΙΝΑ

3ο  ΓΥΜΝΑΣΙΟ  ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

ΑΡΙΣΤΕΙΟ

ΠΑΡΑΒΟΛΙΑΣΗ

ΜΑΡΙΑ – ΝΕΚΤΑΡΙΑ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ  ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΛΑΟΥ

ΑΡΙΣΤΕΙΟ

ΘΩΜΑ

ΑΡΙΑΔΝΗ

2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ  ΣΗΤΕΙΑΣ

ΔΙΑΚΡΙΣΗ

ΒΟΒΑΤΖΑΚΗ

ΝΙΚΟΛΕΤΑ

2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΗΤΕΙΑΣ

ΔΙΑΚΡΙΣΗ

ΓΟΥΑΙΖ

ΣΤΑΘΗΣ

2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

ΔΙΑΚΡΙΣΗ

ΔΡΑΝΔΑΚΗ

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

ΔΙΑΚΡΙΣΗ

ΖΟΓΛΟΠΙΤΗΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΗΤΕΙΑΣ

ΔΙΑΚΡΙΣΗ

 ΚΑΡΔΑΜΗΣ

ΣΠΥΡΙΔΩΝ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΓΙΟΥ  ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΔΙΑΚΡΙΣΗ

ΚΕΡΟΥΛΗΣ

ΜΑΡΙΟΣ – ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

 ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΡΙΤΣΑΣ

ΔΙΑΚΡΙΣΗ

ΜΕΛΕΜΕΝΗΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΗΤΕΙΑΣ

ΔΙΑΚΡΙΣΗ

ΠΑΠΑΦΡΑΓΚΑΚΗ

ΕΙΡΗΝΗ

1ο  ΓΥΜΝΑΣΙΟ  ΑΓΙΟΥ  ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΔΙΑΚΡΙΣΗ

ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ

ΑΝΤΩΝΙΟΣ

1ο  ΓΥΜΝΑΣΙΟ  ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

ΔΙΑΚΡΙΣΗ

ΣΕΙΦΟΥΛΑΙ

ΑΛΜΠΙ

3ο  ΓΥΜΝΑΣΙΟ  ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

ΔΙΑΚΡΙΣΗ

ΣΙΤΗ

ΕΛΕΝΗ

3ο  ΓΥΜΝΑΣΙΟ  ΑΓΙΟΥ  ΝΙΚΟΛΑΟΥ

 

Επιτυχόντες «ΕΥΚΛΕΙΔΗ»   (2018-2019)

ΤΑΞΗ

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ

ΣΧΟΛΕΙΟ

Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΚΟΥΦΑΚΗΣ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

 ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΧΑΝΔΡΑ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΜΑΧΑΙΡΑΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ

ΣΓΟΥΡΟΥ

ΣΟΦΙΑ

1ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

 

 

 

 

Σχετικές δημοσιεύσεις